Futbalový turnaj nad 100kg - I.ročník 2013

V Bánovciach nad Bebravou sa odohral na umelej tráve futbalový turnaj hráčov nad 100kg, kde sa predviedli štyri celky: Europrofit Bánovce, Haláčovce-Otrhánky, Sokol Biskupice a Dynamo Motešice. Turnaj odštartoval zápas mladších žiakov Spartaka Bánovce z Rybanmi, kde domáci futbalisti podlahli vysokým pomerom 2:10 (0:3). V prvom zápase vyhral EuroProfit s Haláčovcami 5:2 (3:2). Druhý zápas bol v réžii Motešic, ktoré porazili Biskupice 4:2 (0:1). O 3.miesto sa  stretli  Biskupice a Haláčovce, kde Haláčovce už polčas viedli 3:1, lenže v druhom polčase Biskupice zvýšili tempo a strhli víťazstvo na svoju stranu v pomere 4:3. Finálový zápas  medzi EuroProfitom a Motešicami sa prelieval z jednej strany na druhú a za stavu 4:4 dve minúty pred koncom  už všetci čakali, že budú pokutové kopy, lenže v priebehu minúty Europrofit inkasoval dva góly a Motešice sa tešili z víťazstva 6:4 a stali sa celkovým víťazom turnaja. Ceny odovzdával pre všetky štyri celky hlavný organizátor turnaja a predseda občianskeho združenia Rozvoj Športu Jozef Farkaš, ktorý poďakoval všetkým družstvám za účasť a taktiež za plynulý priebeh turnaja, ktorý sa odohral fair-play. Spestrením turnaja bol exibičný zápas medzi bývalými hráčkami Gabor Bánovce a hráčmi z Krásnej Vsi, ktorý tiež museli spĺňať váhu každého hráča nad 100kg. Hráčky Gabora zvíťazili hladko 6:1